Dönüşüm İzleme ve Analytics


Google Analytics, her boyutta şirket için uygun kurumsal özellikler sunan ücretsiz ve etkili bir web sitesi analiz aracıdır. Google Analytics aynı zamanda, web site ziyaretçilerinizin ziyaretlerinin tamamını izleyerek web sitenizle nasıl bir etkileşimde bulunduklarını da gösterir.
Google Analytics, ister hobi olarak oluşturulan küçük bir web sitesi ister dev bir online kurum olsun, web varlığı olan herkese güçlü izleme araçları sunar. Pazardaki en güçlü web analitik çözümlerinden biridir. Her bir ziyaretçinin sitenize nereden geldiğini öğrenirsiniz. Çevrimiçi reklamlarınızda en fazla dönüşüm sağlayan ülkeleri, şehirleri görebilirsiniz. Google Analytics, yurtiçi pazarınızda veya uluslararası pazarlarda büyüme sağlanabilecek yeni bölgeleri keşfetmenize yardımcı olur.
Google Analytics size ziyaretçilerin sitenizi nasıl bulduğunu ve sitenizle nasıl etkileşim kurduklarını gösterir. Tek tek reklamlarınızdan, anahtar kelimelerinizden, arama motorlarından ve e-postalardan yönlendirilen ziyaretçilerin davranışlarını ve kârlılığını karşılaştırabilir ve sitenizin içeriğini ve tasarımını nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda değerli bilgiler kazanırsınız.

reklamyatırım İLE İNTERNET SİTENİZİN SATIŞLARINI ARTTIRIN!

ReklamYatırım ile çalışmaya başladığınızda firmanızda internet reklamlarınızı yöneten bir uzmanın çalıştığını hissedeceksiniz. Müşteri temsilcilerimiz, verdiğiniz hizmeti analiz ederek sizin pazarlama stratejinize uygun reklam çalışmaları yaparlar. Biz potansiyel müşteriler aksiyon alırken nasıl karar verdiklerini biliyoruz. Sizden aldığımız geri bildirimlerle ziyaret aldığınız anahtar kelimelerin analizini gerçekleştirir, reklam performansınızı arttırır ve düzenli raporlamalarla sizlere yeni çözümler sunarız.


Dönüşüm izlemeyle neleri takip edebilirsiniz?

Dönüşüm izleme, sizin satış ve pazarlama hedeflerinize uygun kullanıcı etkileşimlerini “dönüşüm” olarak tanımlayabilmenize olanak tanır. Örneğin bir e-ticaret sitesi için, siteden gerçekleşecek satışlar öncelikli dönüşüm tipi olacaktır. Eğer siteniz kurumsal hizmetlere odaklanmış bir siteyse, o zaman da potansiyel müşterilerin web üzerinden yapacakları bilgi talepleri “dönüşüm” olarak tanımlanabilir. Dönüşüm olarak tanımlayabileceklerinize bazı örnekler aşağıda listelenmiştir.

  1. Sitenizden gerçekleşecek satış sayıları ve tutarları.
  2. Sitenizden yapılan bir form gönderisi.
  3. Sitenizde belirli bir sayfanın ziyaret edilmesi.
  4. Sitenizde herhangi bir kullanıcının, belirlenen süreden fazla süre geçirmesi.
  5. Sitenizden bir dosya indirilmesi.
  6. Bir mobil uygulamanın yüklenmesi.
  7. Bir arama uzantısından gelen telefon aramaları.

Ne gibi bir yarar sağlar?

İnternet üzerinden alışveriş yapan ve spor ayakkabı arayan kullanıcılar, farklı türden ayakkabılara göz atmak için e-ticaret sitenizi ziyaret etmektedir. Ancak, birçok kullanıcı hiçbir şey satın almadan siteden ayrılmaktadır. Remarketing özelliği, bu kullanıcıları otomatik olarak sizin için bir "Site Ziyaretçisi" listesine ekler. Böylece bu potansiyel alıcılar diğer web sitelerine göz atarken, etkili bir harekete geçirici mesaj veya görselle kullanıcıları web sitesine dönüp alışveriş yapmaya teşvik edecek bir teklif sunarak bu kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Bu özellik nasıl çalışır?

Küçük bir kod parçası (yeniden pazarlama etiketi) web sayfanıza yerleştirilir. Bu kod, sisteme ziyaretçilerinizi "yeniden pazarlama listenize" kaydetmesini söyler. Daha sonra, görsel reklamlarınız yalnızca bu listede bulunan kullanıcıları hedefler.

HEMEN BAŞVUR
Yukarı Zıpla!
Reklam Yatırım biriştiraki ve ticari markasıdır.