Web Tasarım

Yaratıcı ve Etkileyici Tasarımlar

Web Sitesi internet ortamında kurumsal müşteri odaklı çözümler sunar. Daima gelişen ve değişen iş dünyasında özgün fikirleri, üretkenliği, dinamizmi, kaliteyi, pozitif bakış açısını ön plana alıyoruz. Sadece web sitesi ve görüntü oluşturmuyoruz, SEO(search engine optimize) yani arama motoru optimizasyonuna dikkat ederek web sayfanızı google ve başka arama motorlarında daha kolay bulunabilmesi ve üst sıralarda bulunup görüntülenmesi için ince ayrıntılara önem gösteriyoruz. Sektör tecrübesiyle internet ortamında web sitelerine bakış açınızı değiştiriyoruz.

Responsive Tasarım Nedir?

Bilgisayar, tablet, telefon ve benzeri tüm ekranlarda; yatay scrollbar’sız ve sorunsuz bir şekilde çalışan, gösterildiği cihaza duyarlı, uyumlu web tasarım/web sayfası anlamına gelmektedir.

Google'in geçtiğimiz ay duyurduğu, aramalarda mobil uyumlu sitelere öncelik vereceği haberi ile hit yapan ve geçtiğimiz yıldan beri adını sıkça duyduğumuz bu web tasarım şekli ilk olarak 2010 yılının sonlarında ortaya çıktı ve son bir kaç yıldır dünyada ve ülkemizde popüler oldu.

MOBİL UYUMLU VE KULLANICI DOSTU

Web tasarımı ihtiyacı duyuyorsanız, arama motoru uyumlu güncel bir internet sitesi yaptırmak istiyorsanız, hala karar veremediyseniz bizi hemen arayarak irtibata geçmenizde yarar var! Sizi tecrübelerimizden faydalandırarak hak ettiğiniz internet sayfasına kavuşturalım. İşimizin sizin tarafınızdan bilinmesi gereken gerçeklerini size anlatarak sizi doğru şekilde yönlendirelim, hedefinize beraber yürüyelim. Unutmayın bilmediğiniz işte doğru yol işi bilene danışmak, işi bilene yaptırmaktır.


Responsive web tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

Web sitelerine mobil cihaz kullanarak giren ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte genellikle güçlük yaşarlar. Ziyaret edilen site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom (yakınlaştırma) yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleye bilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Sayfa menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki de bulamayabilirler.

Googlenin de açıkladığı üzere arama motorları da responsive siteleri ciddi şekilde destekleniyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de "m.alanadiniz.com" gibi farklı subdomain (altalanadı) altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun buluyor. Çünkü artık mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat ederek sonuçları sıralıyor.

Ayrıca artık mobil cihazlar üzerinden web site ziyaretleri Türkiye'de %35 seviyelerine yükseldiğini (şimdilik) doğrudan kendi internet sitelerimizin analyticsleri aracılığı ile gözlemlediğimizi de belirtmekte fayda görüyorum. Bu oranın Türkiye'de çığ gibi büyüyen mobil pazarını da düşündüğümüzde daha da artacağını tahmin etmek içten bile değil. Bu sebeple responsive özellikli Web/İnternet sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.
HEMEN BAŞVUR
Yukarı Zıpla!
Reklam Yatırım biriştiraki ve ticari markasıdır.