Yandex Reklamları

Günümüzde internet ve arama motoru reklamcılığı, Google’ın başı çektiği bir grup şirketin hakimiyetindedir. İnternet trafiğinin büyük çoğunluğunu bu küçük grup yönlendirmektedir. Yandex, özellikle son dönemde yaptığı atılımla kendini göstermeyi başarmıştır ve bu gruba dahil olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Yandex.Direct, Yandex’in Google AdWords’e rakip olarak sunduğu, temel prensipleri Google AdWords ile aynı olan bir internet reklamcılığı ürünüdür. Rekabetin yoğun olduğu AdWords’e istinaden Direct reklamları biraz daha düşük maliyetlerle yapılabilmektedir. Bununla birlikte, Yandex kullanıcı trafiği açısından bakıldığında Google’ın gerisinde kalmakta ve yönlendirdiği trafik her sektör için yeterli gelmemektedir. Çoğunlukla internette ek bir tanıtım kanalı olarak tercih edilen Yandex.Direct, doğru kullanıldığında karlı ve geri dönüşü yüksek bir pazarlama aracı olabilmektedir.

Yandex.Direct’e Reklam Vermek için 6 Önemli Neden

Direct reklamlarına başlamak için çok sebep vardır; ancak en önemli 5 tanesi aşağıdaki gibidir:

  1. Her ikisi de internette hesaplı tanıtım yöntemleri olmakla birlikte, karşılaştırmalı bakıldığında, rekabetin daha az olduğu Yandex.Direct’in maliyetleri Google AdWords’e göre daha düşüktür.
  2. Yandex, özellikle yerel Türkiye’ye yoğun bir şekilde yatırım yapmakta ve kullanıcı kitlesini her geçen gün artırmaktadır.
  3. Yandex’in arama sonuçları sayfası, yazılım ve ceza prosedürlerinin de yardımıyla, rakiplerine oranla daha temiz bir görünüme sahiptir ve spam siteler tarafından doldurulmamıştır.
  4. İnternet reklamları, birden fazla kanalda yapıldığı takdirde daha etkili olmaktadır. Yandex.Direct, ek tanıtım kanalı olarak iyi bir tercihtir.
  5. İnternet sitesi olmadan da Yandex.Direct’e ilan vermek mümkündür. Bu hizmete “Sanal Kartvizit” adı verilmektedir.
  6. Eğer Rusya’da yayınlanmak üzere internet reklamı vermek istiyorsanız; %62’nin üzerinde Pazar payı olan Yandex.Direct’i kullanmak bu iş için en doğru yöntemdir.

İŞİNİZİ İNTERNETTE BÜYÜTMEYE HAZIR MISINIZ?

ReklamYatırım ile çalışmaya başladığınızda firmanızda internet reklamlarınızı yöneten bir uzmanın çalıştığını hissedeceksiniz. Müşteri temsilcilerimiz, verdiğiniz hizmeti analiz ederek sizin pazarlama stratejinize uygun reklam çalışmaları yaparlar. Biz potansiyel müşteriler aksiyon alırken nasıl karar verdiklerini biliyoruz. Sizden aldığımız geri bildirimlerle ziyaret aldığınız anahtar kelimelerin analizini gerçekleştirir, reklam performansınızı arttırır ve düzenli raporlamalarla sizlere yeni çözümler sunarız.


Yandex.Direct ile Google AdWords Karşılaştırması

Google AdWordsYandex.Direct
İnternet Sitesi Ön KoşuluVarYok
Reklam Hazırlama MasrafıYok veya çok düşükYok veya çok düşük
Maliyet ModeliGerçek tıklama başına maliyet (TBM)Gerçek tıklama başına maliyet (TBM)
Minimum BütçeYok10 Kredi = 17 TL
Minimum Teklif Tutarı0.01 TL0.017 TL
Ödeme ŞekliÖn ÖdemeliÖn Ödemeli
Raporlama OlanaklarıGösterim ve tıklama sayılarıGösterim ve tıklama sayıları
Hedefleme SeçenekleriZaman, dil ve konum bazındaZaman, dil ve konum bazında
Arama Motoru Türkiye Sıralaması1. (ilk) sırada2. (ikinci) sırada
Rekabet Durumu YüksekDüşük (maliyetleri iyi yönde etkiler)
HEMEN BAŞVUR
Yukarı Zıpla!
Reklam Yatırım biriştiraki ve ticari markasıdır.